Newsy
V Niedziela Wielkiego Postu

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity. Nie jest łatwo przyjąć Jezusową prawdę - prawdę krzyża - ziarno musi umrzeć, aby wydać plon. Komentarz do słów Ewangelii na piątą Niedzielę Wielkiego Postu przygotował ks. Mirosław Ładniak.

V Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
Bóg posłał swego Syna, aby świat został zbawiony

Trudno czasem iść nam za światłem, w ciemności jest łatwiej wytłumaczyć swoje błędy. Jedyną drogą ucieczki z ciemności jest spowiedź  - komenatrz ks. Mirosława Ładniaka do słów Ewangelii na dzisiejszą niedzielę.

IV niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
EDK 2018

Ok. 3 tys. osób wyruszyło na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po błocie, polnymi i leśnymi drogami pokonywali kolejne kilometry. Nie było łatwo, były kryzysy i momenty zwątpienia, był ból i walka o każdy krok, ale było warto. - To niesamowity czas dla siebie i Boga. Tu nie da się udawać, tu jest się sobą. Na trasie odkryamy prawdziwych nas, ale także możemy przylgnąć do Boga - mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator EDK w Lublinie. Chyba każdy, kto wyszedł na jedną z pięciu tras mógł doświadczyć niesamowitych przeżyć duchowych. I choć tuż po zakończeniu EDK, gdzieś nad ranem jest cieżko, to później odczuwamy wielką radość z osiągniętego celu. Wędrowanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika w lubelskiej katedrze. Metropolita podkreślał, że człowiek potrzebuje ciszy.

relacja z EDK 

Więcej…
 
Zapowiedź męki i zmartwychwstania

Trzecia niedziela Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodzenia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ewangelia mówi, jak niebezpieczne mogą być powiązania i układy.

III Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
II niedziela Wielkiego Postu

Wykładnikiem religijności człowieka jest głębia jego modlitwy oraz zdolność do składnia Bogu ofiary. O tym przypomina Kościół na początku Wielkiego Postu. Ewangelia prowadzi nas na górę Tabor, byśmy mogli przeżyć tajemnicę przemienienia. Komentarz do Ewangelii na II niedzielę Wielkiego przygotował ks. Mirosław Ładniak.

II niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
Na Wielki Post

Trwamy w wyjątkowym czasie - przygotowania do poznania największej tajemnicy Zmartwychwstania. To czas wytężonej pracy nad sobą, czas rekolekcji, postanowień i postu. Papież Franciszek na początku Wielkiego Postu powiedział, że ten czas jest dla nas czasem przygotowania i duchowego zmagania. "Jesteśmy wezwani do stawienia czoła Złu przez modlitwę, abyśmy byli zdolni z Bożą pomocą do pokonania go w naszym codziennym życiu" - powiedział papież, wskazując na zło w naszym życiu i wokół nas, tam, gdzie pojawiają się przemoc, odrzucenie innego, blokady, wojny, niesprawiedliwości.

Więcej…
 
Zapisy na EDK

Rozpoczęło się przyjmowanie deklaracji przejścia jednej z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w tym roku. W Lublinie na trasy wyruszamy 9 marca 2018. Przed wyruszeniem na trasę zapraszamy na Mszę św. w Lubelskiej Archikatedrze o godz. 19:00. Mszy św. będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik. Po Mszy św. osoby deklarujące przejście EDK wyruszą na poszczególne trasy. O nowych trasach, ekstremalnych przeżyciach i walce mówią Daniel Milaczewski i ks. Mirosław Ładniak. EDK 2018 

 

Więcej…
 
Zapisy na EDK od środy

Za chwilę ruszą zapisy na EDK. Od środy popielcowej chętni do wyruszenia na tę wyjątkową drogę krzyżową będą mogli się zapisywać na jedna z sześciu tras. Do wyboru są cztery prowadzące z Lublina do Wąwolnicy i jedna wokół Zalewu Zembrzyckiego. Szczegółowy opis tras dostępny jest na stronie edk.pielgrzymka.lublin.pl Niebieska –z katedry do oo. Dominikanów wokół Zalewu ma nieco ponad 30 km, podobnie jak tak z Konopnicy do Wąwolnicy, a pozostałe od 41 km do ponad 50. W środę popielcową – 14 lutego ruszą zapisy, natomiast Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 9 marca.

Więcej…
 
EDK 9 marca

Po raz czwarty w Lubline organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Będą dobrze znane z ubiegłych lat trasy do Wąwolnicy i jedna wokół Zalewu Zemborzyckiego. Pojawia się też nowa trasa - prawie 50 km. Niebawem ruszą zapisy, podamy też więcej szczegółów. Już teraz warto przygotować się do tej wyjątkowej wyprawy, także fizycznie. Jak informuje sztab organizacyjny - staramy się, aby każdy opis trasy, którą będziemy przemierzać nocą w czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej był aktualny. Cały czas pracujemy nad przygotowaniem szlaków i ich opisów. W Lublinie EDK odbędzie się z 9 na 10 marca.

Więcej…
 
Przygotowania rozpoczęte

Jubileuszowa pielgrzymka zbliża się wielkimi krokami, a przygotowania do niej już się rozpoczęły. Ks. Mirosław Ładniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki na corocznym spotkaniu opłatkowym służb poinformował o planach związanych z tegoroczną pielgrzymką. -Hasło nawiązywać będzie do roku przeżywanego w Kościele. Podczas naszych rekolekcji w drodze będziemy „poznawać” Ducha Świętego -wyjaśniał ks. Ładniak. Konferencje w tym roku wygłosi „specjalista” od duchowości męskiej – ks. dr hab. Adam Rybicki z KUL.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus