Newsy
Podziel się wspomnieniami
wtorek, 12 czerwca 2018 21:03

Owocem Ducha jest miłość - pod takim hasłem wyrusza 40. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Przygotowania już rozpoczęte, niebawem zmieni się także nasza strona i zobaczymy się w nowej odsłonie. Zmienił się nieco także plakat tegorocznej pielgrzymki, a zobaczyć go można na naszym facebooku. Z racji jubileuszu już teraz zachęcamy do dzielenia się swoimi pielgrzymkowymi wspomnieniami. Pierwsze kroki na szlaku, przyjaźnie tu zawarte, łaski wymodlone - to wszystko i wiele więcej opisane, a nie raz uchwycone na zdjęciu może stać się częścią wspólnych wspomnień. - Chcemy pokazać, jak kiedyś wyglądała pielgrzymka, jak się zmienialiśmy, ale też co przeżywaliśmy. Zachęcam do dzielenia się swoimi przeżyciami - mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki. 

Więcej…
 
Marsz dla życia i rodziny
sobota, 02 czerwca 2018 20:48

W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina, Chełma i Puław przejdą Marsze dla życia i rodziny. W tym roku odbywają się pod hasłem Dziękuję, że żyję. Przypominamy, że trwa akcja Selfie dla życia. Wystarczy zrobić selfie, opublikować je na facebooku czy Instagrami z podpisem #dziekujężeżyję. W ten sposób wspieramy podopiecznych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 

Więcej…
 
Owocem Ducha jest miłość ...
czwartek, 24 maja 2018 21:45

W wieczór Bożego Ciała na placu Zamkowym w Lublinie XVI Koncert Chwały. Jak co roku to wydarzenie rozpoczyna przygotowania do Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tego wieczoru nie zabraknie pielgrzymkowych akcentów - hasło Koncertu jest takie samo jak hasło pielgrzymki, ale w sposób szczególny w tym roku wspierać będziemy jedną z naszych pątniczek. Alicja w ubiegłym roku na szlaku śpiewała w scholi gr. nr 6, w lutym uczestniczyła w wypadku samochodowym. Przez kilka miesięcy trwała walka o jej życie, teraz Ala przebywa w klinice Budzik. W czasie Koncertu Chwały będziemy zbierać środki na rehabilitację Ali.

Więcej…
 
#dziękujężeżyję
czwartek, 10 maja 2018 20:37

Akcja "Selfie dla życia" rozpoczęła promocję i przygotowanie do Marszu Życia i Rodziny. Wystarczy zrobić sobie selfie, umieścić je na facebooku z #dziękujężeżyję. Każde tak opisane zdjęcie zasila fundusz. - Bardzo rzadko uświadamiamy sobie radość z tego, że żyjemy; zapominamy, iż życie jest wspaniałym, wielkim darem – mówi ks. Mirosław Ładniak, koordynator Marszu Dla Życia. – Dlatego chcemy przez ten miesiąc trwania akcji, żeby każdy z nas naprawdę odkrył jego wartość. Każdy może sobie zrobić zdjęcie: sam, z grupą przyjaciół czy rodziną, a później zamieścić je na Facebooku z hasztagiem #dziękujężeżyję.

Więcej…
 
Koncert Chwały 2018
sobota, 28 kwietnia 2018 23:18

Owocem Ducha jest miłość ... - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Koncert Chwały. Wieczór uwielbienia, który co roku gromadzi tysiące wierzących i wątpiących, przybywających z daleka i przypadkowych widzów już 31 maja. W Boże Ciało spotykamy się o 19:00 na placu Zamkowym w Lublinie. Będzie to widowisko muzyczne, a w jego centrum Przenajświętszy Sakrament. 

Więcej…
 
Alleluja!
niedziela, 01 kwietnia 2018 02:13

Alleluja! Biją dzwony,

głosząc w świata wszystkie strony,

że zmartwychwstał Pan!

Alleluja, alleluja, alleluja!


Drodzy Pielgrzymi, Przyjaciele i Fundatorzy

Życzę Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech blask zwyciężający śmierć rozjaśnia doliny zmartwień, przenika cienie codziennych trudów, umacnia w chwilach boleści, podnosi w czasie słabości i prowadzi ku wiecznej radości. Radosnego Alleluja.

 

ks. Mirosław Ładniak

przewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki

 

 
Wielka Sobota
sobota, 31 marca 2018 02:38

W Wielką Sobotę Kościół także nie sprawuje sakramentów. Zgodnie z tradycją, wierni przynoszą do świątyni pokarmy do poświęcenia. Nie to jest jednak najważniejsze. Przychodząc do świątyni mamy czas na adorację Najświętszego Sakramentu, który wystawiony jest w ołtarzu wystawienia, tzw. grobie pańskim. Trwając w adoracji przygotowujemy się już do dnia następnego, do Niedzieli Zmartwychwstania, najważniejszej uroczystości w całym roku liturgicznym.

Więcej…
 
Wielki Piątek
piątek, 30 marca 2018 02:29

Wielki Piątek to dzień rozważania tajemnicy męki i śmierci Chrystusa, w którym nie sprawuje się mszy św. i nie udziela się żadnych sakramentów. Tego dnia Chrystus, jako najwyższy Kapłan, sam składa z siebie ofiarę na Drzewie Krzyża. Centralnym punktem obchodów Wielkiego Piątku, oprócz Drogi Krzyżowej, jest Liturgia Misterium Męki Pańskiej.

Więcej…
 
Przed nami najważniejsze dni
czwartek, 29 marca 2018 02:20

WIELKI CZWARTEK - pierwszą liturgią Świętego Triduum Paschalnego jest Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką Ostatniej Wieczerzy Starego Testamentu i Pierwszej Wieczerzy Nowego Testamentu. Ta ostatnia uczta miała umocnić uczniów w wierze i jedności, przed mającą nadejść Jego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem.

Więcej…
 
V Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 18 marca 2018 09:30

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity. Nie jest łatwo przyjąć Jezusową prawdę - prawdę krzyża - ziarno musi umrzeć, aby wydać plon. Komentarz do słów Ewangelii na piątą Niedzielę Wielkiego Postu przygotował ks. Mirosław Ładniak.

V Niedziela Wielkiego Postu 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus