Pielgrzymi spotkali się na ostatniej Mszy świętej. Po dojściu do Częstochowy razem z pątnikami z Łowicza, Zamościa i Lubaczowa, Warszawy – Pragi i strażakami słuchali się z słowo wygłoszone płynące wprost z Wałów Jasnogórskich. Liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił bp Mariusz Leszczyński.

Ponownie spotykamy się na Jasnej Górze u naszej Matki, Królowej Polski. - Pielgrzymka uczniów Chrystusa to ich droga ku świętości. Maryja wybrała się w wędrówkę do Elżbiety. Mimo, że była to trudna droga, a ona była brzemienna to nie bała się tej pielgrzymki. Na swoim szlaku myślała o drodze, którą będzie teraz podążała – z Chrystusem i za Chrystusem – mówił bp Leszczyński z diecezji zamojsko – lubaczowskiej.

Pielgrzymi w czasie drogi śpiewają do swojej Matki. Maryja właśnie na szlaku do Elżbiety wypowiedziała jeden z najpiękniejszych hymnów – Magnificat - „Wielbi dusza moja Pana i raduje się w Bogu zbawcy moim’. Maryja miała odwagę, której my dziś potrzebujemy, bo oczekuje jej Jezus od nas każdego dnia. - Musimy bronić podstawowych spraw nowego, nienarodzonego życia, życia w małżeństwie oraz życia w prawdzie i miłości. Wiarą prawdziwą jest nauka tego, co Bogu się podoba. Pielgrzymi na szlaku uczą się tej szkoły, w której kształtuje nas Chrystus. Teraz w codziennym życiu musimy patrzeć na świat światłem Chrystusa – nauczał biskup.

Posłuchaj homilii bpa Leszczyńskiego.  

Homilia bpa Leszczyńskiego

 
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus