Trwamy w wyjątkowym czasie - przygotowania do poznania największej tajemnicy Zmartwychwstania. To czas wytężonej pracy nad sobą, czas rekolekcji, postanowień i postu. Papież Franciszek na początku Wielkiego Postu powiedział, że ten czas jest dla nas czasem przygotowania i duchowego zmagania. "Jesteśmy wezwani do stawienia czoła Złu przez modlitwę, abyśmy byli zdolni z Bożą pomocą do pokonania go w naszym codziennym życiu" - powiedział papież, wskazując na zło w naszym życiu i wokół nas, tam, gdzie pojawiają się przemoc, odrzucenie innego, blokady, wojny, niesprawiedliwości.

W każdą niedzielę będziemy publikować komentarz do słów Ewangelii. Rozważania przygotowuje ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

I niedziela Wielkiego Postu 

Ewangelia (Mk 1, 12-15)

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!.

dch

 
Partnerzy medialni Transmisja on-line

vtelecom_logo

Obsługa reklamowa

btt_apus

 

 

Przyjaciele pielgrzymki Partner
logo_zblizenia2logo sanktuariapolskie
twojaparafia logo
 logo_WPRlogo domnapodwalulogo_caritas logo-radteltargeo_pl
logo-kulkalogo_pgf_cefarm_lublinx
fotografikalogo ognisko
 Partner technologiczny
 logo_mikrobit
plus